ভগৱান শিৱৰ প্ৰিয় ফল ধাতুৰাৰ স্বাস্থ্যজনীত আচৰিত লাভ , পঢ়ক এই ৰিপৰ্ট | Use datura for health benefits - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Tuesday, July 6, 2021

ভগৱান শিৱৰ প্ৰিয় ফল ধাতুৰাৰ স্বাস্থ্যজনীত আচৰিত লাভ , পঢ়ক এই ৰিপৰ্ট | Use datura for health benefits

ধাতুৰা গুটিৰ স্বাস্থ্যজনীত আচৰিত লাভ

ধতুৰা হৈছে এক বিষাক্ত উদ্ভিদ। ইয়াৰ বিষক্ৰিয়াত মানুহ বা পশু-পক্ষীৰ মৃত্যুও হব পাৰে। পিছে আয়ুৰ্বেদিক চিকিৎসাত ইয়াৰ ব্যৱহাৰ হয়।  ভগৱান শিৱৰো প্ৰিয় ফল হৈছে ধাতুৰা যি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী। অৱশ্যে, এই ধতুৰাৰ গুটি কেৱল ওপৰৰ পৰাহে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব কিন্তু সেৱন কৰিব নোৱাৰিব।  
Use datura for health benefits
ই আপোনাৰ আঘাতৰ বিষ এক মুহুৰ্তত উপশম কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, ইয়াৰ আন বহুতো সুবিধা আছে, যাক তলত সম্পূৰ্ণকৈ বৰ্ণনা কৰা হৈছে। এই কথাষাৰ মনত ৰাখিব এই যে ধাতুৰা গুটি ভুলতো মুখৰ ভিতৰত নিনিব অৰ্থাৎ সেৱন নকৰিব। ই মাৰাত্মকও হ'ব পাৰে। বিশেষকৈ ইয়াক শিশুৰ পৰা দূৰত ৰাখিব।  

কাণৰ ৰোগ

কাণৰ বিষ আৰু ফুলা হ'লে আপুনি ধাতুৰা গুটি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ধাতুৰাৰ প্ৰদাহ-প্ৰতিৰোধী আৰু চেপ্টিক-বিৰোধী গুণাগুণ আছে। সেইবাবে ই কাণৰ সমস্যা দূৰ কৰে।  

চুলি সৰা সমস্যা

চুলি সৰা সমস্যাত ভুগি থকা লোকসকলে ধাতুৰা গুটিৰ ৰস প্ৰভাৱিত এলেকাত প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ ৰসৰ বিশেষ গুণ আছে যিয়ে চিবাম(sebaceous glands)ক ঠিক কৰে আৰু চুলি সৰা সমস্যা প্ৰতিহত কৰে।  

হাড়ৰ গাঁঠি শক্তিশালী কৰে  

হাড় শক্তিশালী কৰিবলৈও ধাতুৰা ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ধাতুৰাত কেলচিয়াম থাকে। ইয়াৰ ৰস উলিয়াই আৰু হাড়ৰ গাঁঠিবোৰ মালিচ কৰিলে হাড়বোৰ শক্তিশালী হৈ উঠে।  

মুহুৰ্ততে উপশম কৰে বিষ  

যদি আপুনি বিষৰ সমস্যাত ভুগি আছে তেন্তে ধতুৰা গুটিৰ জৰিয়তে ইয়াক মুহুৰ্ততে আঁতৰাব পাৰে। ধাতুৰা গুটি পিহি পেলাই এটা পেষ্ট বনাই লওক আৰু তাত দুই বা চাৰি টোপাল মৌ যোগ দিয়ক। এতিয়া এইদৰে প্ৰস্তুত কৰা পেষ্ট বিষ হোৱা স্থানত প্ৰয়োগ কৰক। ধতুৰা গুটিৰ এণ্টিচেপ্টিক গুণাগুণ থকাৰ ফলত, এই পেষ্টে আপোনাৰ বিষ নিৰাময় কৰিব।

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/07/use-datura-for-health-benefits.html 

বি:দ্ৰ: ধাতুৰা গুটি ভুলতো মুখৰ ভিতৰত নিনিব অৰ্থাৎ সেৱন নকৰিব। ই মাৰাত্মকও হ'ব পাৰে। এই লিখনি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে যোগান ধৰা হৈছে । যিকোনো স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় পৰামৰ্শ কেৱল চিকিৎসকৰ পৰাহে গ্ৰহণ কৰিব ।

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close