ৰাতিপুৱা ৰাতিপুৱা ইলাচী-পানী খোৱাৰ চমৎকাৰী লাভালাভ। Elachi Water Health Benefits - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Sunday, July 4, 2021

ৰাতিপুৱা ৰাতিপুৱা ইলাচী-পানী খোৱাৰ চমৎকাৰী লাভালাভ। Elachi Water Health Benefits

আমাৰ সমাজত সাধাৰণতে ইলাচী মচলা হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। সুস্বাদু পদ্ধতিৰ খাদ্যৰ সোৱাদ বঢ়াবলৈ ইলাচী যোগ দিয়া হয়। যদিও ইলাচী খোৱাৰ বহুতো লাভালাভ আছে, ইলাচীৰ উতলা পানী খোৱাটোও আমাৰ শৰীৰৰ বাবে যথেষ্ট উপকাৰী। 
Elachi Water Health Benefits
 
যদি আপুনি প্ৰতিদিনে ৰাতিপুৱা ইলাচীৰ উতলা পানী পান কৰে তেন্তে বহু ৰোগৰ পৰা আৰোগ্য লাভ কৰিব পাৰিব। 

পেটৰ ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাওক 

ইলাচী পানী নিয়মীয়াকৈ খালে ওকালি অহা, এচিডিটি, ফুলা, গেছ, ভোক নোহোৱা, কোষ্ঠকাঠিন্য সমস্যা দূৰ কৰাত সহায় কৰিব। ইলাচীপানীয়ে আপোনাক সকলো ধৰণৰ পেটৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিয়ে।

শৰীৰক বিষমুক্ত কৰে

ইলাচি পানী হৈছে শৰীৰক বিষমুক্ত কৰাৰ এটা ভাল উপায়। ইয়াক দৈনিক সেৱন কৰিলে আপোনাৰ শৰীৰৰ সকলো বিষাক্ত পদাৰ্থ বাহিৰ লৈ যায় আৰু আপোনাক ফুৰ্তি অনুভৱ কৰায়।  

কাহৰ সমস্যা আঁতৰ কৰে

পৰিৱৰ্তনশীল বতৰত মানুহে প্ৰায় কাহ আৰু চৰ্দিৰ অভিযোগ কৰে। বিশেষকৈ, সৰু ল'ৰা-ছোৱালীবোৰ সঘনাই এনে সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়, কিন্তু নিয়মীয়াকৈ ইলাচীপানী খালে আপোনাৰ এনে ৰোগ হোৱাত বাধা দিয়ে।  

স্মৃতিশক্তি বৃদ্ধি কৰে

মগজুৰ শক্তি আৰু স্মৃতিশক্তি বৃদ্ধি কৰাত ইলাচী অতি উপকাৰী। ইয়াৰ বাবে আপুনি যিকোনো পদ্ধতিত ইলাচী সেৱন কৰিব পাৰে।  

ক্ত সঞ্চালন নিয়ন্ত্ৰণ কৰে

ইলাচীৰ এনে গুণ আছে যিয়ে শৰীৰত ৰক্ত সঞ্চালন নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। সেয়েহে আয়ুৰ্বেদ শাস্ত্ৰ অনুসৰি, শৰীৰত তেজৰ প্ৰভাৱ বজাই ৰাখিবলৈ ৰাতি ইলাচী খাই গৰম পানী পান কৰক। 

দাঁতৰ বাবে উপকাৰী  

আমি সকলোৱে জানো যে ইলাচী চোবাই খালে ই মুখৰ দুৰ্গন্ধ আঁতৰ কৰে, কিন্তু যদি আপুনি ইলাচী পানী পান কৰে তেন্তে ই উশাহৰ দুৰ্গন্ধৰ লগতে মুখৰ আলচাৰ আৰু ডিঙিৰ সংক্ৰমণৰ পৰা যথেষ্ট সকাহ দিয়ে। 

এইদৰে প্ৰস্তুত কৰক ইলাচী পানী

প্ৰথমে ইলাচীটো ভালদৰে কুটি লৈ এটা পাত্ৰত পানী আৰু ইলাচীখিনি যোগ দিয়ক। পাৰিলে 2-3 টা লং যোগ দিয়ক আৰু এই পানীখিনি উতলাওক। অত্যাধিক উতলাব নালাগে কিয়নো ইয়াৰ সোৱাদ তিতা হৈ পৰিব। পাছত ইয়াক ঠাণ্ডা হ'বলৈ দিয়ক । এইদৰে প্ৰস্তুত কৰা ইলাচী পানীৰ তিনি চামুচ সাধাৰণ পানীত যোগ দিয়ক আৰু পান কৰক। আপুনি বিচাৰিলে ইয়াক গোটেই দিনটো পান কৰিব পাৰে। 

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/07/elachi-water-health-benefits.html 


বি:দ্ৰ: এই প্ৰবন্ধটোৰ পৰামৰ্শবোৰ সাধাৰণ তথ্যৰ বাবে। এইবোৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰাৰ আগত যিকোনো ৰোগৰ লক্ষণৰ ক্ষেত্ৰত চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো নিশ্চিত কৰিব।

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close