গৰম পানী আৰু মৌ খোৱাৰ আশ্চৰ্যজনক ১০ টা লাভালাভ, নাইকিয়া হৈ পৰিব এনেবোৰ ৰোগ Warm Water and Honey Health Benefits - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Tuesday, June 8, 2021

গৰম পানী আৰু মৌ খোৱাৰ আশ্চৰ্যজনক ১০ টা লাভালাভ, নাইকিয়া হৈ পৰিব এনেবোৰ ৰোগ Warm Water and Honey Health Benefits

গৰম পানী আৰু মৌ খোৱাৰ আশ্চৰ্যজনক ১০ টা লাভালাভ

বেছিভাগ মানুহে জানে যে গৰম পানী আৰু নেমু খালে শৰীৰক বিভিন্ন ধৰণে লাভান্বিত কৰে। গৰম পানী আৰু নেমু খোৱাৰ বহু স্বাস্থ্য উপকাৰিতা আছে। আজিৰ লিখনিত, আমি আপোনাক গৰম পানীৰ সৈতে মৌ মিহলি কৰি খোৱাৰ লাভালাভৰ বিষয়ে জনাম । ৰাতিপুৱা কুহুমীয়া গৰম পানীত মৌ মিহলি কৰি খালে বহুতো সমস্যাৰ পৰা সকাহ লাভ কৰিব পাৰি । এই মেডিচিন অতি সোনকালে বনাব পাৰি আৰু ইয়াৰ লাভালাভবোৰ অতি আশ্চৰ্যজনক। মৌ আৰু গৰম পানীৰ মিশ্ৰণ কেনেদৰে মিহলি কৰি বনাব পাৰি আপুনি জনাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।
Warm Water Honey Health Benefits in Assamese

গৰম পানী আৰু মৌৰ আশ্চৰ্যজনক লাভালাভ

  • যদি আপুনি দ্ৰুতগতিত ওজন হ্ৰাস কৰিব বিচাৰে, ৰাতিপুৱা কুহুমীয়া পানীত  মৌ আৰু নেমু মিহলি কৰি খাওক। 
 
  • যদি আপুনি গোটেই দিনটো এনাৰ্জেটিক (উদ্যমী) হৈ থাকিব বিচাৰে তেন্তে গৰম পানীৰ সৈতে মৌ খোৱাটো কাৰ্যকৰী হিচাপে কাম দিয়ে।  ৰাতিপুৱা নেমুৰ সৈতেও অলপ গৰম পানী গ্ৰহণ কৰিলে আপুনি গোটেই দিনটো শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ অনুভৱ কৰিব।
  • গৰম পানীৰ সৈতে নেমু আৰু মৌ মিহলি কৰি খালে শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি হয় যিটো বৰ্তমান পৰিস্থিতিত অতিকে প্ৰয়োজনীয়।  

লগতে পঢ়ক - হাঁওফাঁও সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ এইকেইটা টিপচ গ্ৰহণ কৰক

  • পাতল গৰম পানীৰ সৈতে মৌ মিহলি কৰি খালে শৰীৰক বিভিন্ন ধৰণৰ এলাৰ্জিৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিব পাৰি। 
 
  • গৰম পানী আৰু মৌৰ মিশ্ৰণে কফ নিৰাময়ৰ ক্ষেত্ৰতো কাৰ্যকৰী হিচাপে কাম কৰে। 
  • খালী পেটত গ্ৰহণ কৰা মৌ আৰু গৰম পানীৰ মিশ্ৰণে শৰীৰক  বিষমুক্ত (ডিটক্স) কৰাত সহায়ক হয়। 
  • দৈনিক কুহুমীয়া গৰম পানী আৰু মৌ খালে ডিঙিত থকা বেক্টেৰিয়া (বেক্টেৰিয়া) নাইকিয়া হয়। ই চৰ্দি, কাহ আৰু জ্বৰৰ দৰে সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিয়াত সহায় কৰে।   
  • গৰম পানী, নেমু আৰু মৌ মিহলি কৰি খালে পেটৰ লাভালাভ আটাইতকৈ বেছি হয়। ই হজম শক্তি বজাই ৰখাত সহায় কৰে আৰু লগতে পেটৰ কোনো ৰোগ সৃষ্টি নকৰে। 

 গৰম পানী আৰু মৌৰ মিশ্ৰণ কেনেদৰে বনাব  

গেছত বা চৌকত অলপ পানী উতলাই লওক । তাৰ পিছত সামান্য ঠাণ্ডা হ'লে 1-2 চামুচ মৌ মিহলি কৰক। লগতে অলপ নেমুও মিহলি কৰিব পাৰে । এইদৰে প্ৰস্তুত কৰা মিশ্ৰণটো খাওক।    

নিয়মীয়াকৈ এনেধৰণৰ লিখনিৰ বাবে আমাৰ গ্ৰুপত জইন কৰক - ইয়াত ক্লিক কৰক

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/06/warm-water-and-honey-health-benefits.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."

(স্পষ্টিকৰণ : এই প্ৰবন্ধটো কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবে লিখা হৈছে। ই কোনো ধৰণৰ ঔষধ বা চিকিৎসা কৰাৰ বিকল্প হ'ব নোৱাৰে। অধিক তথ্যৰ বাবে সদায় আপোনাৰ চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close