আপুনি ৰাতি অন্তৰ্বাস পিন্ধি শুৱাৰ অভ্যাস আছে নেকি? সাৱধান হওক নহলে হব পাৰে এনে ৰোগৰ ভুক্তভোগী Sleep while wearing Underware - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Sunday, June 13, 2021

আপুনি ৰাতি অন্তৰ্বাস পিন্ধি শুৱাৰ অভ্যাস আছে নেকি? সাৱধান হওক নহলে হব পাৰে এনে ৰোগৰ ভুক্তভোগী Sleep while wearing Underware

বহু পুৰুষৰ ৰাতি শোৱাৰ সময়ত আণ্ডাৰৱেৰ আৰু সম্পূৰ্ণ কাপোৰ পিন্ধি টোপনি মাৰাৰ বদ অভ্যাস থকা দেখা যায় । কিন্তু আপুনি জনা উচিত যে নিশা আণ্ডাৰৱেৰ পিন্ধি শুলে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ'ব পাৰে। 
Sleep While Wearing Underware

কিছুমান গৱেষণাৰ দ্বাৰা প্ৰমাণিত হৈছে যে টান আণ্ডাৰৱেৰ পিন্ধি শুই থকাটো পুৰুষৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে যথেষ্ট বিপদজনক হ'ব পাৰে। ৰাতি শুই থকা অৱস্থাত পুৰুষসকলে কিয় আণ্ডাৰৱেৰ পিন্ধিব নালাগে সেই বিষয়ে জানো আহক-
  • ভাৰতত আৰ্দ্ৰতা যথেষ্ট বেছি। যাৰ ফলত গোটেই শৰীৰৰ পৰা আমাৰ যথেষ্ট ঘাম ওলায়। ঘামৰ বাবে আমাৰ শৰীৰৰ ভিতৰভাগত ইয়াৰ বেয়া প্ৰভাৱ পৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আমাৰ শৰীৰৰ ভিতৰভাগত বতাহ অহা যোৱা কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। আমাৰ ভাৰতত শিশুৱে সৰুৰে পৰাই পায়জামা বা অন্তৰ্বাস পিন্ধা অভ্যাস কৰায় যিটো ডাঙৰ হোৱালৈকে এনে অভ্যাস অনুসৰণ কৰে। কিন্তু এনে কৰিলে আপোনাৰ শৰীৰত বেক্টেৰিয়া  জন্ম হ'ব পাৰে। একে সময়তে, ঘাম শুকাই নোযোৱাৰ বাবে শৰীৰৰ গোপন অঙ্গৰ পৰাও দুৰ্গন্ধও সৃষ্টি হয়। লগতে, টান আণ্ডাৰৱেৰ পিন্ধাৰ ফলত দাগ হ'ব পাৰে আৰু সংক্ৰমণ সহজে বিয়পিব পাৰে।
     
  • নিৰন্তৰ চাপ আৰু উচ্চ তাপমাত্ৰাৰ বাবে গোটেই দিনটো টান আণ্ডাৰৱেৰ পিন্ধা পুৰুষৰ শুক্ৰাণুৰ মানদণ্ড লৈ বিপদাশংকা আহিব পাৰে। ই আপোনাৰ অণ্ডকোষকো প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰি ।
  • টাইট আণ্ডাৰৱেৰ পিন্ধিলে আপুনি আৰামদায়ক অনুভৱ নকৰিব পাৰে। ই আপোনাৰ টোপনিকো প্ৰভাৱিত কৰে যি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে।

    নিয়মীয়াকৈ এনেধৰণৰ লিখনিৰ বাবে আমাৰ গ্ৰুপত জইন কৰক - ইয়াত ক্লিক কৰক

     

      https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/06/sleep-while-wearing-underware.html 

    "Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."
    (স্পষ্টিকৰণ : এই প্ৰবন্ধটো কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবে লিখা হৈছে। ই কোনো ধৰণৰ ঔষধ বা চিকিৎসা কৰাৰ বিকল্প হ'ব নোৱাৰে। অধিক তথ্যৰ বাবে সদায় আপোনাৰ চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close