এক চিকুট নিমখে আঁতৰ কৰিব আপোনাৰ ছালৰ সকলো সমস্যা , এনেদৰে কৰক ব্যৱহাৰ Salt Skin Care Tips - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Monday, June 7, 2021

এক চিকুট নিমখে আঁতৰ কৰিব আপোনাৰ ছালৰ সকলো সমস্যা , এনেদৰে কৰক ব্যৱহাৰ Salt Skin Care Tips

গ্ৰীস্মকালত আমাৰ ছালৰ বহু সমস্যাই দেখা দিয়ে। গৰমৰ দিনত ঘাম আৰু প্ৰখৰ ৰদে আমাৰ ছাল নিষ্প্ৰাণ কৰি তোলে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি আপোনাৰ ছালখনৰ বিশেষ যত্ন লোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজি আমি আপোনাক এই সমস্যাবোৰৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ বিষয়ে জনাম । আমি আপোনাক নিমখৰ কিছুমান ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ যাৰ দ্বাৰা আপুনি ঘৰতেই অতি সহজে যত্ন লব পাৰিব -
Salt Skin Care

টোনাৰৰ দৰে নিমখ ব্যৱহাৰ কৰক

তেলেতীয়া ছালৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ নিমখ টোনাৰৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে এটা স্প্ৰে বটলত কুহুমীয়া গৰম পানী আৰু অলপ নিমখ  ভালদৰে মিহলি কৰক। ইয়াৰ পাছত আপুনি কপাহ ব্যৱহাৰ কৰি মিশ্ৰণটো মুখত প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে ।

গা ধোৱা পানীত নিমখ মিহলি কৰক - 

যিসকল লোকে শুকান ছালৰ সমস্য়াত ভুগি আছে তেঁওলোকে গা ধোৱা পানীত নিমখ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি একাপ পানীত আধা কাপ নিমখ যোগ দি ভালদৰে মিহলি কৰক আৰু পাছত গা ধোৱা বাল্টিত যোগ দিয়ক । আপুনি বাথটাবো নিমখ দি পানীৰে ভৰাই ১৫ মিনিট বহিব পাৰে।

গা ধোৱা পানীত নিমখ মিহলি কৰক - 

যিসকল লোকে শুকান ছালৰ সমস্য়াত ভুগি আছে তেঁওলোকে গা ধোৱা পানীত নিমখ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি একাপ পানীত আধা কাপ নিমখ যোগ দি ভালদৰে মিহলি কৰক আৰু পাছত গা ধোৱা বাল্টিত যোগ দিয়ক । আপুনি বাথটাবো নিমখ দি পানীৰে ভৰাই ১৫ মিনিট বহিব পাৰে।

স্ক্ৰাবৰ দৰে নিমখ ব্যৱহাৰ কৰক - 

যদি আপোনাৰ ছাল আপোনাৰ ৰদৰ পোহৰত সলনি হয় তেন্তে ইয়াৰ বাবে এক চামুচ নাৰিকল তেল আৰু নিমখ যোগ দিয়ক।আৰু ইয়াৰ দ্বাৰা শৰীৰত স্ক্ৰাব (ঘঁহি) কৰক দিয়ক। ফলাফল দেখা পাব ।

নিমখৰ দ্বাৰা বনাওক ফেচ মাক্স -

নিমখৰ ফেচ মাক্স তৈয়াৰ কৰিবলৈ তিনি চামুচ মৌ আৰু এক চামুচ নিমখ মিলাই ভালদৰে মিহলি কৰক আৰু মুখত প্ৰয়োগ কৰক। 10 মিনিটৰ পিছত মুখখন পৰিষ্কাৰ কৰক। ফলাফল দেখা পাব ।

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/06/salt-skin-care-tips.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."

টোকা: এই প্ৰবন্ধত দিয়া তথ্যবোৰ গৱেষণাৰ ওপৰত আধাৰিত। এজন বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ল'ব লাগিব।

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close