হাঁওফাঁও সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ এইকেইটা টিপচ গ্ৰহণ কৰক, ঔষধ গ্ৰহণ কৰাৰ প্ৰয়োজনীয়তা নাহিব | How to keep Your Lungs Healthy - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Thursday, June 10, 2021

হাঁওফাঁও সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ এইকেইটা টিপচ গ্ৰহণ কৰক, ঔষধ গ্ৰহণ কৰাৰ প্ৰয়োজনীয়তা নাহিব | How to keep Your Lungs Healthy

কৰোনা কালত হাঁওফাঁও স্বাস্থ্যৱান ৰখাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হৈ পৰিছে। সেয়হে আজি আমি আপোনাক হাঁওফাঁও স্বাস্থ্যৱান কৰি ৰখাৰ কিছুমান টিপচৰ বিষয়ে জনাম। যাৰ পিছত ঔষধ গ্ৰহণ কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নহ'ব। গতিকে এই পৰামৰ্শবোৰৰ বিষয়ে জানো আহক। 
How to keeps your lungs healthy

ভাপ লওক

ভাপ লোৱাটো হাঁওফাঁওৰ বাবে অতি উপকাৰী। ই হাঁওফাঁওৰ শ্লেষ্মা আঁতৰ কৰাত সহায় কৰে। আপুনি ইচ্ছা কৰিলে পানীত ভিক্স, আদা, নিম পাত আদি যোগ দিব পাৰে আৰু গৰম পানীৰ ভাপ ল'ব পাৰে। ই আপোনাৰ হাঁওফাঁও চেনিটাইজ কৰাত সহায় কৰে। কৰণা ভাইৰাছ পৰা বাচি চলিবলৈ আপুনি দিনে 5 মিনিটৰ বাবে ভাপ ল'ব পাৰে। 

ব্যায়াম

হাঁওফাঁও স্বাস্থ্যৱান কৰি ৰাখিবলৈ ব্যায়াম অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ধূমপান কৰা লোকসকলে ব্যায়াম কৰিব লাগিব।

লগতে পঢ়ক - কৰোনা কালত লংৰ এই গুণ হব উপকাৰী । কি এই মহাগুণ ?

এইবোৰ বস্তু খাওক 

নিয়মীয়াকৈ এনেধৰণৰ লিখনিৰ বাবে আমাৰ গ্ৰুপত জইন কৰক - ইয়াত ক্লিক কৰক

আমাৰ খোৱা-বস্তুৰ মাজতো এনে কিছুমান বস্তু আছে যিয়ে আমাৰ বায়ুপথ পৰিষ্কাৰ কৰি উশাহ-নিশাহৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিব পাৰে। সেই বস্তুবোৰ হৈছে  হালধি,জলফাই,আখৰোট,বীন,চেৰী আৰু সেউজীয়া শাক-পাচলি ।


 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/05/what-is-black-fungas-explained-in.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close