আইতাৰ ঘৰুৱা বিধান । জানি থওক কামত আহিব । Dadi Maa Ke Nuske - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Sunday, June 20, 2021

আইতাৰ ঘৰুৱা বিধান । জানি থওক কামত আহিব । Dadi Maa Ke Nuske

অতি ফলপ্ৰসু আইতাৰ এই 11 টা ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ

যিকোনো ৰোগৰ বাবে আটাইতকৈ লাভদায়ক প্ৰতিকাৰ হৈছে ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ। মুৰৰ বিষেই হওঁক নাইবা হাই বিপিৰ সমস্যায়েই হওঁক, ঘৰৰ পাকঘৰত থকা সামগ্ৰীবোৰৰ পৰাই এই সমস্যাৰ প্ৰতিকাৰ লাভ কৰিব পাৰি। আজিকালি, কম সংখ্যক লোকেহে ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ দ্বাৰা বেমাৰৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ চেষ্টা কৰে ।

dadi maa ke nuskhe
কিন্তু বন্ধুসকল, যেতিয়া পুৰণি কালৰ কথা আহে, আমাৰ আইতাই তেওঁলোকৰ গোটেই জীৱন বিশ্বাসৰ ওপৰত অতিবাহিত কৰিছিল আৰু ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ দ্বাৰা বিভিন্ন ৰোগৰ সমস্যাৰ পৰা ৰক্ষা লাভ কৰিছিল । কিন্তু যদি আপোনাৰ এই ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰসমূহৰ পৰা সমস্যা হয়, তেন্তে ইয়াক ব্যৱহাৰ নকৰিব কিয়নো সকলোবোৰ প্ৰতিকাৰ সকলোৰে বাবে উপযুক্ত নহবও পাৰে।

গতিকে আইতাসকলে ব্যৱহাৰ কৰা কিছু উপযোগী ঘৰুৱা বিধানৰ বিষয়ে জানো আহক -

1) ঋতুস্ৰাৱৰ বিষ হলে এগিলাচ ঠাণ্ডা পানীত 2-3 টা নেমু চেপি দৈনিক সেৱন কৰিলে বিষৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়। 

2) তীব্ৰ মুৰৰ বিষ হলে আপেলবোৰ বাকলি গুচাই মিহিকৈ কাটি লওক। আৰু ইয়াত অলপ নিমখ দি ৰাতিপুৱা খালী পেটত খাওক। 

3) পেট ফুলিলে এক চতুৰ্তাংশ চামুচ পৰিমাণৰ বেকিং চডা পানীত মিহলি কৰি সেৱন কৰক । 

4) ডিঙিৰ বিষ হলে ২ টা বা ৩ টা তুলসীৰ পাত পানীত উতলাওক আৰু সেই পানীৰে কুলকুলি কৰক। 

5) মুখত আলচাৰ বা ঘা হলে পকা  কল আৰু মৌ মিহলাই সেৱন কৰক ।  তাৎক্ষণিক সকাহ প্ৰদান কৰে। 

6) হাই বিপিৰ সমস্যা থকা সকলে ৰাতিপুৱা আৰু সন্ধিয়া  3 গ্ৰাম মেথিগুটি গুৰি কৰি পানীৰ সৈতে সেৱন কৰক । পোন্ধৰ দিন এইদৰে সেৱন কৰিলে ইয়াৰ ফলাফল গম পাব । ই ডায়েবেটিচৰ ক্ষেত্ৰতো উপকাৰী। 

7) হাপানিৰ সমস্যা থকা সকলে আধা চামুচ ডালচেনি পাউডাৰৰ সৈতে এক চামুচ মৌ মিহলি কৰি ৰাতি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে ইয়াক সেৱন কৰক। 

8) যিসকলৰ উফি সমস্যা আছে সেইসকলে কৰ্ফুৰ আৰু নাৰিকল তেল প্ৰয়োগ কৰক। শুবলৈ যোৱাৰ আগতে ইয়াক প্ৰতি নিশা প্ৰয়োগ কৰি সুফল লাভ কৰিব পাৰি ।

9) অকালতে চুলি পকা সমস্যা থকাসকলে শুকান আমলখি মাজৰ পৰা কাটি নাৰিকল তেলত উতলাই লৈ সেই তেলেৰে মুৰটো মালিচ কৰক। 

10) ডাৰ্ক চাৰ্কলৰ সমস্যাত ভুগা লোকসকলে কমলা ৰস গ্লিচাৰিনৰ সৈতে মিহলি কৰক আৰু ইয়াক চকুৰ তলত প্ৰয়োগ কৰক। 

লগতে পঢ়ক - সাত লাগিলে ভুলতো এইকেইটা কাম নকৰিব

11) যিকোনো কাৰনত যদি ছাল পুৰি যায় তেন্তে কেঁচা আলুৰ ৰস উলিয়াই লগালে উপকাৰ লাভ কৰিব পাৰি ।  

টোকা: এই প্ৰবন্ধত দিয়া তথ্যবোৰ গৱেষণাৰ ওপৰত আধাৰিত। আমি দাবী নকৰোঁ যে সেইবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে সঁচা আৰু সঠিক, আৰু নিয়মবোৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে এই ক্ষেত্ৰখনৰ এজন বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ল'ব লাগিব।

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/06/dadi-maa-ke-nuske.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."
(স্পষ্টিকৰণ : এই প্ৰবন্ধটো কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবে লিখা হৈছে। ই কোনো ধৰণৰ ঔষধ বা চিকিৎসা কৰাৰ বিকল্প হ'ব নোৱাৰে। অধিক তথ্যৰ বাবে সদায় আপোনাৰ চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close