খঙত টিঙিৰি তুলা হোৱা প্ৰেমিকাক কিদৰে কৰিব শান্ত ! জানি থওক এই কেইটা টিপচ । Control Anger in a Relationship - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Saturday, June 5, 2021

খঙত টিঙিৰি তুলা হোৱা প্ৰেমিকাক কিদৰে কৰিব শান্ত ! জানি থওক এই কেইটা টিপচ । Control Anger in a Relationship

প্ৰেমত সৰু সুৰা মনোমালিন্য ঘটাটো এক স্বাভাৱিক কথা । কিন্তু কেতিয়াবা এই সৰু সুৰা মনোমালিন্যৰ পৰা ডাঙৰ কাজিয়াৰো ৰূপ লয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপোনাৰ প্ৰেমিকাৰ খং মূৰৰ ওপৰত উঠে আৰু , আপোনাৰ ওচৰত অভিমান কৰে তেন্তে তাইক সৈমান কৰিবলৈ কিছুমান টিপচ আমি দিবলৈ চেষ্টা কৰিম। ই আপোনাৰ প্ৰেমিকাৰ খং শান্ত কৰিব । সেই টিপচকেইটাৰ বিষয়ে জানো আহক -
Control Anger in a Relationship

খঙৰ কাৰণ বুজি লওঁক

প্ৰেমিকাৰ খং শান্ত কৰিবলৈ পোন প্ৰথমে খঙৰ কাৰণ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। অসন্তুষ্টিৰ কাৰণ জানিও আপুনি প্ৰেমিকাৰ খং শান্ত কৰিব পাৰে।  

তৰ্ক নকৰিব

যেতিয়া সন্মুখৰ ব্যক্তিজনে আপোনাৰ ওপৰত খং কৰে তেনে অৱস্থাত আপুনি মুখে মুখে তৰ্ক নকৰি চুপ থাকিব লাগে । মুখে মুখে তৰ্ক কৰিলে কাজিয়াই চুড়ান্ত ৰৃপ ধাৰণ কৰে । যদি আপোনাৰ প্ৰেমিকাই আপোনাৰ ওপৰত খং কৰে, তেনে সময়ত তৰ্ক কৰাৰ সলনি কথা পাতি বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক ।  

ভুলতে হাঁহিব নালাগে

যদি আপোনাৰ প্ৰেমিকা খং কৰে, তেতিয়া কেতিয়াও তেওঁলোকৰ সন্মুখত হাঁহিব নালাগে। অন্যথা তেওঁলোকৰ খং আৰু অধিক বৃদ্ধি পাব। 

আলিঙ্গনে আশ্চৰ্যজনক কাম কৰে

যদি আপোনাৰ প্ৰেমিকাই খং কৰে তেন্তে একো নোকোৱাকৈ বা নোসোধাকৈ আপুনি কেৱল এটা আলিঙ্গন কৰক । ই খং নাইকিয়া কৰি তুলিব। খং শান্ত হোৱাৰ পিছত আপুনি কথা পাতি মনোমালিন্য দূৰ কৰিব পাৰিব ।

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/06/control-anger-in-relationship.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close