কলহৰ পানী স্বাস্থ্যৰ বাবে হয় অতি উপকাৰী, লাভালাভবোৰ জনাৰ পিছত ফ্ৰিজৰ পানী খাবলৈ পাহৰি যাব Benefits of Earthenware Jar Water - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Friday, June 11, 2021

কলহৰ পানী স্বাস্থ্যৰ বাবে হয় অতি উপকাৰী, লাভালাভবোৰ জনাৰ পিছত ফ্ৰিজৰ পানী খাবলৈ পাহৰি যাব Benefits of Earthenware Jar Water

আজিকালি আধুনিক যুগত বেছিভাগ মানুহে ঠাণ্ডা ফ্ৰিজৰ পানী খায় । আমাৰ সমাজত এতিয়া কলহৰ ব্যৱহাৰ কমি গৈছে ফলত মানুহে কলহৰ পানী খোৱাও এৰি দিছে । কিন্তু আপুনি জানেনে যে কলহৰ পানী খোৱাটোৱে স্বাস্থ্যৰ বাবে যথেষ্ট লাভান্বিত হয়? 

Benefits of Earhenware Jar Water
কলহ সাধাৰণতে মাটিৰে নিৰ্মিত আৰু মাটিৰ উপাদানবোৰ পানীৰ সৈতে মিহলি হোৱাৰ পিছত ইয়াক অধিক স্বাস্থ্যকৰ কৰি তোলে। কলহৰ পানীয়ে শৰীৰত থকা বিষাক্ত পদাৰ্থবোৰ আঁতৰ কৰাত সহায় কৰে। কলহৰ পানী সকলো বয়সৰ লোকৰ বাবে উপকাৰী। আজি, আমি আপোনাক কলহৰ পানী খোৱাৰ লাভালাভৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ। এইটো জনাৰ পিছত, আপুনিও কলহৰ পানী খোৱাও আৰম্ভ কৰিব। গতিকে কলহৰ পানী খোৱৰ উপকাৰীতাৰ বিষয়ে জানো আহক। 

কলহৰ পানী খোৱাৰ লাভালাভ 

  • কলহৰ পানী খালে ডিঙিত কোনো প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে। 
  • ঠাণ্ডা ফ্ৰিজৰ পানী খালে গ্ৰন্থিবোৰ ফুলি যায়, আনহাতে কলহৰ পানী খোৱাৰ ফলত এনে কোনো সমস্যা নহয়। 
 
  • পেটৰ সমস্যা থকাসকলৰ বাবে কলহৰ পানী অতি উপকাৰী। 
  • কলহৰ পানী খোৱাৰ ফলত গেছ, কোষ্ঠকাঠিন্য, পেটৰ বিষ আদি সমস্যা নহয় ।
  • গৰ্ভাৱস্থাত অত্যাধিক ঠাণ্ডা পানী খোৱাটো ক্ষতিকাৰক। গতিকে গৰ্ভৱতী মহিলাসকলে কলহৰ পানী খাব লাগে। 
 
  • কলহৰ পানী খালে শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বজাই ৰখাত সহায় কৰে।
  • কলহৰ পানী খালে শৰীৰক সৰু-সুৰা ৰোগৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখে।  

নিয়মীয়াকৈ এনেধৰণৰ লিখনিৰ বাবে আমাৰ গ্ৰুপত জইন কৰক - ইয়াত ক্লিক কৰক

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/06/warm-water-and-honey-health-benefits.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."
(স্পষ্টিকৰণ : এই প্ৰবন্ধটো কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবে লিখা হৈছে। ই কোনো ধৰণৰ ঔষধ বা চিকিৎসা কৰাৰ বিকল্প হ'ব নোৱাৰে। অধিক তথ্যৰ বাবে সদায় আপোনাৰ চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close