বাদাম পানীত ৰাতিটো ভিজাই ৰাতিপুৱা খাওক, পুৰুষ আৰু মহিলা উভয়ে চমৎকাৰী লাভ পাব । Benefits of soaked peanuts? - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Monday, May 10, 2021

বাদাম পানীত ৰাতিটো ভিজাই ৰাতিপুৱা খাওক, পুৰুষ আৰু মহিলা উভয়ে চমৎকাৰী লাভ পাব । Benefits of soaked peanuts?


আজি আমি বাদামৰ লাভালাভ আৰু কিদৰে খালে ইয়াৰ পৰা সম্পূৰ্ণ লাভ পাব পাৰি সবিশেষ জনাম ।  বাদামৰ পৰা লাভালাভ পাবলৈ ইয়াক গুড়ৰে ভিজাই খাওক । কিয়নো গুড়েৰে তিয়াই থোৱা বাদাম খালে  বহুতো গুৰুতৰ ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত লাভ কৰিব পাৰি কৰে।  দৰাচলতে, বাদাম আৰু গুড় দুয়োটাতে যথেষ্ট পৰিমাণৰ আঁহ পোৱা যায় যি সহজে পেটৰ বিভিন্ন ৰোগৰ পৰা আমাক সকাহ দিয়ে। বাদামত কি কি পোৱা যায় প্ৰথমে জানো আহক। বাদামত প্ৰ'টিন, চৰ্বি, ভিটামিন, আঁহ, এণ্টিঅক্সিডেণ্ট আৰু কেলচিয়ামৰ দৰে অত্যাৱশ্যকীয় খনিজ পদাৰ্থ থাকে, যাক শৰীৰৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় বুলি গণ্য কৰা হয়।
benefits of soaked peanuts

বাদামত কি পোৱা যায়

বাদামত কি পোৱা যায় প্ৰথমে চাওঁ আহক। বাদামত প্ৰ'টিন,  ভিটামিন, আঁহ, এণ্টিঅক্সিডেণ্ট আৰু কেলচিয়ামৰ দৰে অত্যাৱশ্যকীয় খনিজ পদাৰ্থ থাকে, যাক শৰীৰৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় বুলি গণ্য কৰা হয়। 

বাদাম খোৱাৰ লাভালাভসমূহ হৈছে 

1. ৰক্ত শৰ্কৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায়ক চিনাবাদামত অসংপৃক্ত চৰ্বি থাকে যি ইনচুলিনসংবেদনশীলতা উন্নত কৰাত সহায় কৰে। ইয়াৰ নিয়মীয়া ব্যৱহাৰে ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহজ কৰি তোলে।  

2. ৰক্তহীনতা আঁতৰ কৰাত সহায় কৰে তিয়াই থোৱা চিনাবাদাম গ্ৰীষ্মকালতো খাব পাৰি। তিয়াই থোৱা বাদাম খালে ৰক্তহীনতা হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে । ইয়াৰ দ্বাৰা ৰক্তসঞ্চালন হ্ৰাস  আৰু ৰক্ত সঞ্চালন বজাই ৰখাত সহায় লাভ হয় । 

3. ছালৰ উজ্বলতা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে বাদামে চালৰ উজ্বলতা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে । ইয়াত অমেগা 6 চৰ্বি থাকে, যি ছালৰ বাবে উপকাৰী। 

4. কোষ্ঠকাঠিন্যৰ পৰা সকাহ যদি আপোনাৰ কোষ্ঠকাঠিন্য সমস্যা আছে তেন্তে এসপ্তাহৰ বাবে প্ৰতিদিনে 100 গ্ৰাম বাদাম খাব। এনে কৰিলে বাদামৰ উপাদানবোৰে আপোনাৰ পেটৰ সকলো সমস্যা উপশম কৰিব আৰু কোষ্ঠকাঠিন্যৰ পৰা সকাহ দিব। 

5. শৰীৰৰ শক্তি লাভ যেনেদৰে কাঠবাদাম আৰু কণী খালে আমাৰ শৰীৰ শক্তিশালী হয় ঠিক একেদৰে বাদাম খালেও আমাৰ শৰীৰ শক্তিশালী হয় । দৈনিক বাদাম খালে পুৰুষ আৰু মহিলাৰ উভয়ৰে যৌন হৰমনৰ ভাৰসাম্য হৈ থাকে । ই আপোনাৰ যৌন জীৱন স্বাস্থ্যকৰ সুখী কৰি তুলে ।

বাদাম খোৱাৰ সঠিক সময় 

স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে  নিশা শুৱাৰ সময়ত  প্ৰায় ৬ ৰ পৰা ৮ ঘণ্টা পানীত বাদাম তিয়াই ৰাখিব লাগে । তাৰ পিছত  আপুনি ইয়াক ৰাতিপুৱাৰ আহাৰৰ আগতে বা  সৈতে খাব পাৰে। সাধাৰণতে আপুনি ৰাতি বাদাম খোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে কিয়নো বাদামে হজম হ'বলৈ অধিক সময় লাগে ।

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/05/benefits-of-soaked-peanuts.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close