ঘৰত বহিয়েই অক্সিজেনৰ স্তৰ বৃদ্ধি কৰাৰ চাৰিটা উপায় How to increase oxygen level at Home - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Friday, April 23, 2021

ঘৰত বহিয়েই অক্সিজেনৰ স্তৰ বৃদ্ধি কৰাৰ চাৰিটা উপায় How to increase oxygen level at Home

এইবাৰ কৰোনাভাইৰাছৰ দ্বিতীয় ঢৌত আটাইতকৈ অধিক ক্ষতি হৈছে ৰোগীৰ অক্সিজেন স্তৰত। আটাইতকৈ চিন্তাৰ বিষয় টো হ'ল যে ভাৰতৰ দিল্লীকে ধৰি আন কিছুমান ৰাজ্যৰ চিকিৎসালয়সমূহতো বৰ্তমান অক্সিজেনৰ অভাৱে দেখা দিছে আৰু চৰকাৰেও অক্সিজেন যোগান বৃদ্ধিৰ বাবে সকলো প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰি আছে । তেনে ক্ষেত্ৰত, আজি আমি আপোনাক এনে কিছুমান ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ বিষয়ে জনাম যাৰ দ্বাৰা ঘৰত থাকিয়েই আপুনি আপোনাৰ অক্সিজেনৰ স্তৰ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।
How to increase oxygen level

ঘৰত অক্সিজেনৰ স্তৰ বৃদ্ধি কৰাৰ 4 টা উপায়-  

1- বডী পজিচনিং / প্ৰণ পজিচনিং

ৰীৰত অক্সিজেনৰ স্তৰ হঠাতে হ্ৰাস হোৱাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাৰ ই এক আটাইতকৈ কাৰ্যকৰী উপায়। ইতিমধ্য়ে বহু চিকিৎসালয়ে ৰোগীসকলক প্ৰণ পজিচনিংত ৰখা আৰম্ভ কৰিছে।  
কেনেকৈ কৰিব লাগে-  প্ৰণ পজিচনিংৰ অৰ্থ হৈছে ৰোগীসকলক তেওঁলোকৰ পেটৰ ওপৰত শুবলৈ দিয়া যাতে তেজ হাঁওফাঁওৰ বিভিন্ন অংশত উপস্থিত হয় আৰু যিমান সম্ভৱ সোনকালে আন অঙ্গত উপস্থিত হয়।
স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰ'নিং পজিচনৰ সম্পৰ্কে আৰু কিছু সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে, যাৰ অনুসৰি খোৱাৰ পিছত এঘণ্টাৰ বাবে কাৰ্যসম্পাদন কৰিব নালাগে, কিয়া কেৱল তেতিয়াহে কৰিব লাগিব যদি এইটো কৰা সহজ যেন লাগে। লগতে, গৰ্ভধাৰণ বা হৃদআক্ৰমণৰ ক্ষেত্ৰত এই কাৰ্য সম্পন্ন কৰিব নালাগে।  


নিয়মীয়াকৈ এনেধৰণৰ লিখনিৰ বাবে আমাৰ গ্ৰুপত জইন কৰক - ইয়াত ক্লিক কৰক

2. যথেষ্ট পৰিমাণে পানী খাওক আৰু হাইড্ৰেটেড হৈ থাকক (হাইড্ৰেট থাকক) 

আমাৰ শৰীৰৰ বাবে পানী অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ য'ত অক্সিজেনৰ পৰিমাণ থাকে। কম পানী খোৱা লোকসকলৰ অক্সিজেনৰ স্তৰ আটাইতকৈ কম হয়। পানীয়ে বহু সমস্যাৰ সমাধান কৰে। এনে ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট পৰিমাণে পানী খোৱাটো জৰুৰী ।

3. আহাৰত আইৰণ অন্তৰ্ভুক্ত কৰক

আইৰণে শৰীৰত অক্সিজেনৰ অভাৱ পূৰ্ণ কৰে। আইৰণে শৰীৰৰ সকলো অংশলৈ অক্সিজেন কঢ়িয়াই আনে আৰু ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী শক্তিশালী ৰাখে। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ আহাৰত আপেল, সামগ্ৰী, কিচমিচ সহ আন আইৰণযুক্ত পৰিমাণৰ বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব।

4. উশাহ-নিশাহৰ ব্যায়াম

অক্সিজেনৰ স্তৰ বজাই ৰাখিবলৈ সতেজ বায়ু অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। উশাহ-নিশাহৰ ব্যায়ামে শৰীৰত অক্সিজেনৰ স্তৰ বজাই ৰাখে। আমি যিমানে উশাহ লওঁ আৰু উশাহ এৰিম, সিমানে ই আমাৰ মাজত সতেজ বতাহ আৰু অক্সিজেন সোমাই যায় আৰু আমাৰ হাঁওফাঁওউন্নত শক্তি পায়।

প্ৰণ পজিচনৰ ভিডিঅ

লগতে পঢ়ক - কৰণা ভাইৰাচৰ নতুন ভেৰিয়ন্ট । জানক ইয়াৰ লক্ষণসমূহ ।

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/04/how-to-increase-oxygen-level-at-home.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close