গুৱাহাটী হাই কৰ্টত চাকৰি । অষ্টম মান পাছ কৰিলেই কৰিব পাৰিব আবেদন । আবেদন কৰিবলৈ ক্লিক কৰক । Gauhati High Court Jobs 2021 - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Friday, April 2, 2021

গুৱাহাটী হাই কৰ্টত চাকৰি । অষ্টম মান পাছ কৰিলেই কৰিব পাৰিব আবেদন । আবেদন কৰিবলৈ ক্লিক কৰক । Gauhati High Court Jobs 2021

Gauhati High Court Jobs 2021 - 110 Vacancy opens

গৌহাটি উচ্চ ন্যায়ালয়ে ১১০ টা কম্পিউটাৰ সহায়ক, ষ্টেনোগ্ৰাফৰ, এলডিএ আৰু কপিষ্ট  পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে ৩ টা বিজ্ঞাপন মুকলি কৰিছে। আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে। অনলাইন আবেদনৰ সবিশেষ আমি জনাম ।  
Gauhati High Court Jobs 2021

Gauhati High Court Jobs 2021 Details

1. কম্পিউটাৰ সহায়ক Computer Assistant

খালী পদ:  19 টা [UR: 17, অবিচি/ এমঅবিচি: ] 
বয়সৰ সীমা:  # ইউআৰ: 18 বছৰৰ পৰা 40 বছৰ # ওবিচি / এমওবিচি: 18 বছৰৰ পৰা 43 বছৰ # এচচি / এছটি: 18 বছৰৰ পৰা 45 বছৰ # পিডব্লিউডি: 18 বছৰৰ পৰা 50 বছৰ  
শিক্ষাগত অৰ্হতা: এজন প্ৰাৰ্থীয়ে স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰী থাকিব লাগিব। কম্পিউটাৰ অপাৰেচনত তেওঁৰ ডিপ্লোমা / প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব। প্ৰাৰ্থীক ডাটা এণ্ট্ৰি আৰু ডিটিপি কাম, মুদ্ৰক, স্কেনাৰ আদিৰ দৰে বিভিন্ন ডিভাইচ স্থাপন, LAN স্থাপন আৰু কনফিগাৰ কৰা, ইউটিলিটি, এপ্লিকেচন ছফ্টৱেৰ, ৱেব ডিজাইনিং আৰু ৱেব আধাৰিত এপ্লিকেচন ছফ্টৱেৰ আৰু কম্পিউটাৰৰ ৱেব আধাৰিত এপ্লিকেচন আদিৰ দৰে কাম ভালদৰে জনা হব লাগিব।  
বাসিন্দাৰ প্ৰমাণ:  প্ৰাৰ্থীজনৰ নিয়োগ বিনিময়ৰ বৈধ পঞ্জীয়ন প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব।

2. ষ্টেনুগ্ৰাফাৰ গ্ৰেড-২ Stenographer

খালী পদ : 3 # হোজাই: 1 # চৰাইদেউ:1 # দক্ষিণ শলমাৰা : 1  
বয়সৰ সীমা:# ইউআৰ: 18 বছৰৰ পৰা 40 বছৰ # অবিচি / এমঅবিচি: 18 বছৰৰ পৰা 43 বছৰ # এচচি / এছটি: 18 বছৰৰ পৰা 45 বছৰ # পিডব্লিউডি: 18 বছৰৰ পৰা 50 বছৰ  
শিক্ষাগত অৰ্হতা:  1) বিজ্ঞাপনৰ তাৰিখ অনুসৰি প্ৰাৰ্থী ইউজিচি স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা স্নাতক হ'ব লাগিব।  2) আই.টি.আই./ পলিটেকনিক/ আন যিকোনো প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ষ্টিনোগ্ৰাফী/চৰ্টহেণ্ডত ডিপ্লোমা / প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব। ষ্টেনোগ্ৰাফী / চৰ্টহাণ্ড পঢ়ি থকা প্ৰাৰ্থীসকলেও আবেদন কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, তেওঁলোকে দস্তাবেজ প্ৰমাণীকৰণৰ সময়ত উচ্চ ন্যায়ালয়ত পাছ কৰা প্ৰমাণপত্ৰ  দাখিল কৰিব লাগিব।  3) অসম ৰাজ্যৰ চৰকাৰী ভাষাৰ বিষয়ে পৰ্যাপ্ত জ্ঞান থাকিব লাগিব। 
বাসিন্দাৰ প্ৰমাণ: প্ৰাৰ্থীজনৰ অসম ৰাজ্যিক নিয়োগ বিনিময় কেন্দ্ৰৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ থাকিব লাগিব।

3. ষ্টীনোগ্ৰাফৰ গ্ৰেড-III Stenographer

খালী পদ: ৮ # হোজাই: ২ # চৰাইদেউ: ২# দক্ষিণ শলমাৰা : 4  
বয়সৰ সীমা:  # ইউআৰ: 18 বছৰৰ পৰা 40 বছৰ # অবিচি / এমঅবিচি: 18 বছৰৰ পৰা 43 বছৰ # এচচি / এছটি: 18 বছৰৰ পৰা 45 বছৰ # পিডব্লিউডি: 18 বছৰৰ পৰা 50 বছৰ  
শিক্ষাগত অৰ্হতা:  1) প্যিকোনো স্বীকৃত বোৰ্ড/পৰিষদ/বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা হাইয়াৰ ছেকেণ্ডেৰী পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হ'ব লাগিব।  2) আই.টি.আই./ পলিটেকনিক/ আন যিকোনো প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ষ্টিনোগ্ৰাফী/চৰ্টহেণ্ডত ডিপ্লোমা / প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব। ষ্টেনোগ্ৰাফী / চৰ্টহাণ্ড পঢ়ি থকা প্ৰাৰ্থীসকলেও আবেদন কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, তেওঁলোকে দস্তাবেজ প্ৰমাণীকৰণৰ সময়ত উচ্চ ন্যায়ালয়ত পাছ কৰা প্ৰমাণপত্ৰ  দাখিল কৰিব লাগিব।  3) অসম ৰাজ্যৰ চৰকাৰী ভাষাৰ বিষয়ে পৰ্যাপ্ত জ্ঞান থাকিব লাগিব।  
বাসিন্দাৰ প্ৰমাণ: প্ৰাৰ্থীজনৰ অসম ৰাজ্যিক নিয়োগ বিনিময় কেন্দ্ৰৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ থাকিব লাগিব।

 4. LDA আৰু কপিষ্ট (Copyist) 

খালী পদ (LDA): 60  # হোজাই: ১৭ # চৰাইদেউ: ২৩ # দক্ষিণ শলমাৰা : ২০  
খালী পদ (কপিষ্ট): 20  # হোজাই: ৬ # চৰাইদিও: ৭ # দক্ষিণ শলমাৰা : 7
বয়সৰ সীমা:  # ইউআৰ: 18 বছৰৰ পৰা 40 বছৰ # অবিচি / এমঅবিচি: 18 বছৰৰ পৰা 43 বছৰ # এচচি / এছটি: 18 বছৰৰ পৰা 45 বছৰ # পিডব্লিউডি: 18 বছৰৰ পৰা 50 বছৰ  
শিক্ষাগত যোগ্যতা:  ১) বিজ্ঞাপনৰ তাৰিখ অনুসৰি প্ৰাৰ্থী ইউজিচি স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা যিকোনো শাখাত স্নাতক হ'ব লাগিব।  ২) তেওঁৰ ওচৰত নিম্নতম 3(তিনি) মাহৰ কম্পিউটাৰ জ্ঞানৰ প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব।  ৩) প্ৰাৰ্থীৰ অসম ৰাজ্যৰ চৰকাৰী ভাষাৰ বিষয়ে জ্ঞান থকা উচিত।  
বাসিন্দাৰ প্ৰমাণ: প্ৰাৰ্থীজনৰ অসম ৰাজ্যিক নিয়োগ বিনিময় কেন্দ্ৰৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ থাকিব লাগিব।

আবেদন মাচুল Apply Fees 

এচচি / এছটি(পি) / এছটি(এইচ): 150/- টকা 
অন্যান্য: 300/- টকা 
পিডব্লিউবিডি: শূন্য  
পেমেন্ট মোড: SBI Fee Payment Challan .  

কেনেকৈ আবেদন কৰিব How to Apply 

আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে ওপৰোক্ত সকলো খালী পদৰ বাবে http://ghconline.gov.in/ অনলাইন আবেদন দাখিল কৰিব পাৰে।  

গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ Important Dates  

# এলডিএ আৰু কপিষ্ট:  
অনলাইন আবেদনৰ তাৰিখ: 3 এপ্ৰিল 2021 (PM 12 PM) 
অনলাইন আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ: 17 এপ্ৰিল 2021 (5 PM)  
# ষ্টেনোগ্ৰাফৰ:  
অনলাইন আবেদনৰ তাৰিখ: 3 এপ্ৰিল 2021 (PM 12 PM) 
অনলাইন আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ: 17 এপ্ৰিল 2021 (5 PM)  
# কম্পিউটাৰ সহায়ক:  
অনলাইন আবেদনৰ তাৰিখ: 9 এপ্ৰিল 2021 (PM 3 PM) 
অনলাইন আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ: 26 এপ্ৰিল 2021 (PM 5 PM)  

গুৰুত্বপূৰ্ণ ৱেব-লিংক Important Web Links

# এলডিএ আৰু কপিষ্ট:  ইয়াত ক্লিক কৰক  
# ষ্টেনোগ্ৰাফাৰ: ইয়াত ক্লিক কৰক 
# কম্পিউটাৰ সহায়ক:  ইয়াত ক্লিক কৰক 

No comments:

Post a Comment

close