এটা কল খাই এগিলাচ গৰম পানী খাওক । ফলাফল দেখি আপুনি আচৰিত হ'ব । Eating bananas with a cup of hot water - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Friday, April 16, 2021

এটা কল খাই এগিলাচ গৰম পানী খাওক । ফলাফল দেখি আপুনি আচৰিত হ'ব । Eating bananas with a cup of hot water

Eating bananas with hot water 

আজিকালি প্ৰায় বহু লোকে পেট কমাবলৈ ডায়েটিং আৰম্ভ কৰা দেখা যায় । কিছুমান মানুহে ফেশ্বনৰ কাৰণে ওজন হ্ৰাস কৰিবলৈ কেৱল আধা পেটহে খায় যাতে ওজন বৃদ্ধি নহয়। কিন্তু আপুনি জানে যে কল খাই আপুনি ওজন হ্ৰাস কৰিব পাৰে। বহু মানুহে ধাৰণা কৰে যে কল খোৱাৰ ফলত মেদবহুলতা বৃদ্ধি হয়, কিন্তু আমি আপোনাক এনে এটা প্ৰতিকাৰৰ বিষয়ে কম যিটো আপুনি পাতল শৰীৰ পাবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।
Eating bananas with hot water Eating bananas with hot water
মানুহে অধিক শক্তি পাবলৈ ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত কল খাবলৈ পছন্দ কৰে। ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত কল খালে শক্তিৰ লগতে চুক্ৰোজ, ফ্ৰুক্টোজ আৰু গ্লুকোজৰ দৰে পুষ্টি লাভ কৰা যায় । ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত কল খালে দুপৰীয়ালৈকে ভোক অনুভৱ নহয়। ই আপোনাৰ পেটতো ভৰ্তি ভৰ্তি অনুভৱ কৰায়।

কলৰ সৈতে গৰম পানী খোৱাটো কিমান উপকাৰী  Eating bananas with hot water

গোটেই পৃথিৱীৰ মানুহে তেওঁলোকৰ আহাৰত অধিম মাত্ৰাত কল ব্যৱহাৰ কৰে। আচৰিত কথা এই যে অধিম মাত্ৰাত কল ব্যৱহাৰৰ ফলত জাপানত কলৰ অভাৱ হবলৈ ধৰিছে । কিন্তু আপুনি জানেনে নে ৰাতিপুৱা কল খোৱাৰ পিছত একাপ গৰম পানী খালে ওজন হ্ৰাস কৰাত যথেষ্ট সহায় কৰে ?

নিয়মীয়াকৈ এনেধৰণৰ লিখনিৰ বাবে আমাৰ গ্ৰুপত জইন কৰক - ইয়াত ক্লিক কৰক

Start Your Day With A Banana And A Cup Of Warm Water

আপুনি ৰাতিপুৱাৰ ব্ৰেকফাষ্টত কল আৰু গৰম পানী অন্তৰ্ভুক্ত কৰিলে আচৰিত লাভ পাব পাৰে। কলৰ সৈতে মাত্ৰ একাপ গৰম পানী ব্যৱহাৰ কৰিলে ই কেৱল আপোনাৰ ওজন হ্ৰাস কৰাই নহয় লগতে আপোনাৰ দেহাৰ সঠিক আকাৰ তৈয়াৰ কৰাতো সহায় কৰিব পাৰে। এতিয়ালৈকে কৰা কেইবাটাও গৱেষণাই ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত কল খোৱাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ লাভ থকা বুলি কোৱা হৈছে।
ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত কলৰ সৈতে গৰম পানী খোৱাটোৱে আপোনাৰ পেট দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে ভৰ্তি ৰখাত সহায় কৰে আৰু লগতে শক্তিৰ স্তৰ বজাই ৰাখে। কলৰ সৈতে গৰম পানী গ্ৰহণ কৰিলে হজম উন্নত হয়। গৰম পানী হৈছে এক প্ৰাকৃতিক টনিক। ই শৰীৰক হাইড্ৰেট কৰে আৰু অক্সিজেনৰ স্তৰ বৃদ্ধি কৰে। কল খোৱাৰ পিছত আপুনি সতেজ অনুভৱ কৰে। কলৰ সৈতে এগিলাচ গৰম পানী খালে অতিৰিক্ত কেলৰি আৰু অতিৰিক্ত চেনী অবিহনে আপোনাক যথেষ্ট শক্তি আৰু সুস্বাস্থ্ যলাভ কৰিব পাৰে।

লগতে পঢ়ক - আপুনি দেখা এই 5 টা সপোনৰ কথা কাৰো আগত উল্লেখ নকৰিব

 

  https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2021/04/eating-bananas-with-cup-of-hot-water.html 

"Every effort has been made to ensure the accuracy, timeliness and genuineness of the information provided here. All the content here is given only for reader's information and knowledge enhancement. We request you to contact your doctor before trying any of the remedies here."

No comments:

Post a Comment

আমাৰ লিখনিসমূহ নিয়মিয়াকৈ পাবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটি লাইক কৰক - Fb Page

Disclaimer - This website is not related to Youtuber Dimpu Baruah. For More Info Like Fb Page

close