অসম চৰকাৰৰ PNRDত পুন: ১৩২৪ টা পদ খালী । অনলাইন আবেদন কৰিব কিদৰে জানক । PNRD Assam Jobs 2021- 1324 Vacancy - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Sunday, January 31, 2021

অসম চৰকাৰৰ PNRDত পুন: ১৩২৪ টা পদ খালী । অনলাইন আবেদন কৰিব কিদৰে জানক । PNRD Assam Jobs 2021- 1324 Vacancy

PNRD Assam jobs 2021

পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰাম্যোন্নয়ন বিভাগ, অসমত নিযুক্তি ২০২১ ।

অসম চৰকাৰৰ পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰাম্য উন্নয়ন (PNRD) বিভাগে শেহতীয়াকৈ আয়ুক্ত, পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰাম্য উন্নয়নৰ কাৰ্যালয়সমূহত বিভিন্ন কাৰ্যসূচীৰ অধীনত ১৩২৪ টা ঠিকাভিত্তিক পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন বিচাৰি বিজ্ঞাপন মুকলি কৰিছে। আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে। সবিশেষ জানিবলৈ আমাৰ লিখনি সম্পূৰ্ণকৈ পঢ়ক ।

PNRD Jobs in Assam 2021

মহাত্মা গান্ধী ৰাষ্ট্ৰীয় গ্ৰাম্য নিযুক্তি গেৰাণ্টি আইন (MGNREGA), প্ৰধানমন্ত্ৰী আৱসা যোজনা গ্ৰাম্য (PMAY-G) আৰু এমজিএনআৰইজিএৰ ক্লাষ্টাৰ সুবিধা প্ৰকল্প (CFP)ৰ অধীনত এই পদবোৰ সৃষ্টি কৰা হৈছে যি অসমৰ পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰাম্য উন্নয়ন বিভাগৰ আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ দ্বাৰা ৰূপায়ণ কৰা হৈছে।

PNRD Assam Jobs 2021 

ক্লাষ্টাৰ সুবিধা প্ৰকল্প (CFP)
 
1. ব্লক জিআইএছ সমন্বয়ক
খালী পদ : 18 টা
বয়স: 25-40 বছৰ
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : M.Tech/M.E./MSc. In Geographic information Science or Technology/Remote Sensing & GIS/Geo Spatial Technology/Geo-Informatics/Geo Spatial Science/Surveying and  Geo-informatics/ Or BE/B.Tech with PG Diploma in Geographic information Science/Remote Sensing from recognized University/Institute
2. ব্লক এনআৰএম বিশেষজ্ঞ
খালী পদ: 37 টা
বয়স: 25-40 বছৰ
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : B. Tech in civil Engineering/ Agriculture Engineering/Diploma in civil Engineering. 2 years work experience .
3. ব্লক জীৱিকা বিশেষজ্ঞ (কৃষি আৰু সহযোগী)
খালী পদ : 37 টা
বয়স: 25-40 বছৰ
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : Masters in Agricultural Economics/Horticulture/Agro-forestry /Agronomy/Forestry. 2 years work experience .

আমাৰ Whatsapp গ্ৰুপৰ সৈতে যোগদান কৰিবলৈ ক্লিক কৰক - ইয়াত


মহাত্মা গান্ধী এনৰেগা (NREGA)
 
4. এম.আই.এছ. বিষয়া (জিলা এম.আই.এছ. মেনেজাৰ)
খালী পদ: 3
বয়স: 30-40
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা :Degree in Engineering MCA/BCA/PGDCA from any recognized university or institution with minimum 60% marks. Distance Education (Degree) approved by DEC/UGC/AICTE is valid . Knowledge of Assamese, English and Hindi is necessary . 3 years work experience .
5. কম্পিউটাৰ সহায়ক
খালী পদ: 25
বয়স: 25-40
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : যিকোনো স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা যিকোনো শাখাত স্নাতক আৰু নিম্নতম 50% নম্বৰ থকাটো প্ৰয়োজনীয় । DEC/UGC/AICTEৰ দ্বাৰা অনুমোদিত দূৰত্ব শিক্ষা (ডিগ্ৰী) বৈধ । মৌলিক কম্পিউটাৰ আৰু ইণ্টাৰনেট দক্ষতা।  মাইক্ৰছফ্ট ৱৰ্ড, মাইক্ৰছফ্ট এক্সেল, মাইক্ৰছফ্ট পাৱাৰ পইণ্ট আদিত ভালদৰে পৰিপক্ত প্ৰাৰ্থীসকল। স্থানীয় ভাষাৰ জ্ঞান এক আৱশ্যক।
6. একাউণ্ট সহায়ক
খালী পদ: 44
বয়স: 25-40
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : যিকোনো স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা বাণিজ্য শাখাত স্নাতক ডিগ্ৰী । ডিইচি/ইউজিচি/এআইচিটিইৰ দ্বাৰা অনুমোদিত দূৰত্ব শিক্ষা (ডিগ্ৰী) বৈধ। নিম্নতম ছয় মাহৰ বাবে কম্পিউটাৰ এপ্লিকেচনত ডিপ্লোমা থাকিব লাগিব । টেলী শেহতীয়া সংস্কৰণৰ সৈতে ৰাখি একাউণ্টত জ্ঞানৰ প্ৰয়োজন।
7. গ্ৰাম ৰোজগাৰ সহায়ক
খালী পদ: 723
বয়স: 25-40
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : যিকোনো স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা যিকোনো শাখাত স্নাতক আৰু নিম্নতম 50% নম্বৰ থকাটো প্ৰয়োজনীয় । DEC/UGC/AICTEৰ দ্বাৰা অনুমোদিত দূৰত্ব শিক্ষা (ডিগ্ৰী) বৈধ । ম'বাইল এপ্লিকেচনসমূহত ভালদৰে চলাব পাৰিব লাগিব । স্থানীয় ভাষাৰ জ্ঞান প্ৰয়োজনীয়।

PMAY-G
 
8. সহায়ক জিলা প্ৰগ্ৰাম মেনেজাৰ
খালী পদ: 9
বয়স: 30-40
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : Degree in Engineering (CSE/IT)/MCA/M.SC (IT/CS) from any recognized university or institution with minimum 60% marks. অসমীয়া, ইংৰাজী আৰু হিন্দী জ্ঞান প্ৰয়োজন।
9. ব্লক প্ৰগ্ৰাম মেনেজাৰ
খালী পদ: 137
বয়স: 25-40
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : Degree in Engineering (CSE/IT)/MCA/M.SC(IT/CS)/ BCA from any recognized university or institution with minimum 60% marks. Distance Education (Degree) approved by DEC/UGC/AICTE is valid. অসমীয়া, ইংৰাজী আৰু হিন্দী জ্ঞান প্ৰয়োজন।
খালী পদ: 291
বয়স: 25-40
শিক্ষাগত অৰ্হতা আৰু অভিজ্ঞতা : নিম্নতম 60% নম্বৰৰ সৈতে যিকোনো স্বীকৃতপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয় বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা বাণিজ্য শাখাত স্নাতক বা সমতুল্য। DEC/UGC/AICTE ৰ দ্বাৰা অনুমোদিত দূৰত্ব শিক্ষা (ডিগ্ৰী) বৈধ। নিম্নতম ছয় মাহৰ বাবে কম্পিউটাৰ এপ্লিকেচনত ডিপ্লোমা থাকিব লাগিব। অসমীয়া, ইংৰাজী আৰু হিন্দী জ্ঞান প্ৰয়োজন।

আমাৰ Whatsapp গ্ৰুপৰ সৈতে যোগদান কৰিবলৈ ক্লিক কৰক - ইয়াত

PNRD Assam jobsত নিযুক্তিৰ যোগ্যতাৰ চৰ্তাৱলী

বয়সৰ শিথিলতা: সৰ্বাধিক বয়সত শিথিলতা: SC/ST প্ৰাৰ্থী- 5 বছৰ; OBC/MOBC প্ৰাৰ্থী - 3 বছৰ, PWD প্ৰাৰ্থী- 10 বছৰ।
অন্যান্য চৰ্ত: প্ৰফাইল, যোগ্যতাৰ চৰ্তাৱলী, পাৰিশ্ৰমিক আৰু সকলো পদৰ বাবে অনুগ্ৰহ কৰি  https://sird.assam.gov.in ৱেবছাইটটো দৰ্শন কৰক । অতি সোনকালেই শিক্ষাগত অৰ্হতাৰ সবিশেষ জনোৱা হব । আপডেট কৰাৰ লগে লগে আমি ইয়াত জনাম ।

PNRD Assam jobsত চাকৰিৰ বাবে কেনেকৈ আবেদন কৰিব

# কেৱল অনলাইন এপ্লিকেচন https://sird.assam.gov.in ৰ যোগেদি গ্ৰহণ কৰা হ'ব। অনলাইন এপ্লিকেচনৰ সৈতে আপলোড কৰিব লাগিব স্কেন কৰা ডকুমেন্ট । অনলাইন আবেদনৰ লিংক তলত দিয়া হৈছে ।
# অনলাইন এপ্লিকেচনৰ লিংকটো 2 ফেব্ৰুৱাৰী, 2021 তাৰিখৰ ৰাতিপুৱা 11:30 বজাৰ পৰা সক্ৰিয় হ'ব আৰু 16 ফেব্ৰুৱাৰী, 2021 তাৰিখৰ সন্ধিয়া 4:30 বজালৈকে সক্ৰিয় থাকিব।
# এটাতকৈ অধিক পদৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰতিটো স্থানৰ বাবে পৃথকে পৃথকে আবেদন দাখিল কৰিব লাগিব।
# অনলাইন এপ্লিকেচন সম্পৰ্কে যিকোনো প্ৰশ্নৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি ইমেইলৰ জৰিয়তে আমাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক: helpdesk.exam.cprd@gmail.com

PNRD Assam jobs 2021 ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

এপ্লিকেচন আৰম্ভ তাৰিখ: 2 ফেব্ৰুৱাৰী, 2021
আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ: 16 ফেব্ৰুৱাৰী, 2021

PNRD Assam jobs ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ৱেব-লিংক

চুটি বিজ্ঞাপন : ইয়াত ক্লিক কৰক।
বিজ্ঞাপনৰ বিৱৰণ: ইয়াত ক্লিক কৰক।
অনলাইন আবেদন: CLICK HERE 

No comments:

Post a Comment

close