Directorate of Museums, Assamত চাকৰি মুকলি - ৮ টা গ্ৰেড IV খালী পদ । Directorate of Museums Jobs in Assam - Dimpu Baruah

Latest Updates

Post Top Ad

Wednesday, November 11, 2020

Directorate of Museums, Assamত চাকৰি মুকলি - ৮ টা গ্ৰেড IV খালী পদ । Directorate of Museums Jobs in Assam

সংগ্ৰহালয়ৰ সঞ্চালকালয়, অসম চৰকাৰ।

অন্তিম তাৰিখ: 24/11/2020।
Assam Museum Jobs 2020

অসম চৰকাৰৰ সংগ্ৰহালয়ৰ সঞ্চালকালয়ৰ অধীনত ৮ টা গ্ৰেড-IV খালী পদ নিযুক্তিৰ বাবে এক আবেদন বিচাৰি এখ বিজ্ঞাপন জাৰী কৰিছে। কত কিদৰে কেনেকৈ আবেদন কৰিব জানিবলৈ আমাৰ লিখনি সম্পূৰ্ণকৈ পঢ়ক  ।

Directorate of Museums, Assam Jobs 2020 

পোষ্টৰ নাম: গ্ৰেড IV ।
পদৰ সংখ্যা: 8 [UR: 3, OBC/ ROBC: 2, STP: 1, EWS: 2] ।
শিক্ষাগত অৰ্হতা:  অতিকমেও VIII অষ্টম মান উত্তীৰ্ণ ।
বয়স:  প্ৰাৰ্থী ১৮ বছৰৰ কম হ'ব নালাগিব আৰু 1 জানুৱাৰী, 2020 তাৰিখে 40 বছৰৰ অধিক বয়স নহয় । উচ্চ বয়সৰ সীমা অনুলিপি/অনুপ্ৰজাতিৰ বাবে 05 বছৰলৈকে আৰু চৰকাৰী নিয়ম অনুসৰি অবিচি/ম.বি.অ.চি.-ৰ বাবে 03 বছৰলৈকে শিথিলতা।
আবেদনৰ মাচুল: আবেদনৰ কোনো মাচুল নাই। সংগ্ৰহালয়ৰ সঞ্চালকালয়, অসম চৰকাৰৰ বাছনি প্ৰক্ৰিয়াযোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে লিখিত পৰীক্ষাত অংশগ্ৰহণ কৰিব লাগিব। লিখিত পৰীক্ষা 50 নম্বৰ 90 মিনিটৰ হ'ব (সাধাৰণ জ্ঞান, গণিত, অসমীয়া আৰু ইংৰাজী)।বাছনি কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে আৱেদক প্ৰপত্ৰৰ সৈতে দাখিল কৰা সকলো নথি পত্ৰৰ অৰিজিনেল কপিৰ সৈতে বাছনি সমিতিয়ে নিৰ্ধাৰিত তাৰিখত চিকিৎসা পৰীক্ষাৰ বাবে  শাৰীৰিকভাৱে উপস্থিত হ'ব লাগিব। কোনো ধৰণৰ মৌখিক সাক্ষাৎকাৰ লোৱা নহব ।

কেনেদৰে আবেদন কৰিব

ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে তলত দিয়া লিংকত ক্লিক কৰি এপ্লিকেচন ফৰ্মখন ডাউনলোড কৰি লব । 
ক) এপ্লিকেচন ফৰ্মখনৰ সৈতে নিম্নলিখিত নথি পত্ৰসমূহ গাঠি দিব লাগিব: স্ব-প্ৰমাণিত প্ৰতিলিপি 
(i) বয়সৰ প্ৰমাণ প্ৰমাণ পত্ৰ,(ii) শিক্ষাগত অৰ্হতা,(iii) জাতিৰ প্ৰমাণপত্ৰ,(iv) এপ্লইমেন্ট একচেন্জ কাৰ্ড,(v) আৱাসিক প্ৰমাণপত্ৰ (পিআৰচি/ভোটাৰ ID/আধাৰ) ইত্যাদি।(vi) EWSৰ প্ৰাৰ্থীসকলে কৰ্তৃপক্ষই জাৰী কৰা EWSৰ প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব লাগে ।(vii) আবেদনকাৰীয়ে  Declaration in Form- "A",  (প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তিত ক্ষুদ্ৰ পৰিয়ালৰ নিয়মৰ প্ৰয়োগ) দাখিল কৰিব লাগিব।প্ৰাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ ম'বাইল নম্বৰ প্ৰদান কৰিব লাগিব। 
খ)  শেহতীয়া পাছপোৰ্ট আকাৰৰ ফটোগ্ৰাফ (চেলফ এটাছ) । 
গ) 5 টকাত ডাক ডাক টিম্প সংলগ্ন কৰা এটা নিজৰ ঠিকনা থকা খাম (22 ছেমি x 10 ছেমি) । 
ঘ) আবেদনকাৰীসকলে আবেদন প্ৰপত্ৰ খন বহন কৰা বন্ধ খামৰ ওপৰত আৱেদন কৰা পোষ্টটোৰ নাম উল্লেখ কৰিব লাগিব। প্ৰাথিসকলে নিজে গৈ নাইবা অৰডিনাৰৰি পোষ্টৰ দ্বাৰা এপ্লিকেচন দাখিল কৰিব পাৰিব। আাবেদনৰ বাবে ঠিকনা তলত উল্লেখ কৰা হৈছে । আবেদন গৈ পোৱাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে 24 নৱেম্বৰ 2020। অন্তিম তাৰিখ পাৰ হোৱা পিছত কোনো এপ্লিকেচন গ্ৰহণ কৰা নহ'ব।

ঠিকনা

Office of the Directorate of Museums, Assam, Ambari. Guwahati-781001

আবেদন ফৰ্মখন ডাউনলোড কৰিবলৈ ক্লিক কৰক - Click Here

চৰকাৰী বিজ্ঞাপন পঢ়িবলৈ ক্লিক কৰক - Click Here  

 Declaration in Form- "A" ডাউনলোড কৰিবলৈ ক্লিক কৰকClick Here

 

https://api.whatsapp.com/send?text=https://www.dimpubaruah.com/2020/11/directorate-of-museums-jobs-in-assam.html

 

No comments:

Post a Comment

close