বিশ্বকাপৰ সময়ত পাকিস্থানী টিভি চেনেলে ৱিংগ কামাণ্ডাৰ অভিনন্দনক লৈ কৰিলে ধেমালী বিজ্ঞাপন । চাওক ভিডিঅ - Dimpu Baruah

Hot

Post Top Ad

Wednesday, June 12, 2019

বিশ্বকাপৰ সময়ত পাকিস্থানী টিভি চেনেলে ৱিংগ কামাণ্ডাৰ অভিনন্দনক লৈ কৰিলে ধেমালী বিজ্ঞাপন । চাওক ভিডিঅ

বিশ্বকাপ-২০১৯ চলি থকাৰ সময়তে পাকিস্থানৰ এটা টিভি চেনেলে ভাৰত-পাকিস্থানৰ ক্ৰিকেটৰ মহাৰণৰ আগমহুৰ্তত ভাৰতীয় বীৰ ৱিংগ কামাণ্ডাৰ অভিনন্দক লৈ এটি ধেমালীমূলক ভিডিঅ বনোৱাকলৈ তীব্ৰ চৰ্চাৰ সন্মূখীন হৈছে । পাকিস্থানী টিভি চেনেল জেজে টিভিয়ে যিটো বিজ্ঞাপন তৈয়াৰ কৰিছে তাত ৱিংগ কামাণ্ডাৰ অভিনন্দনৰ হুবহু নকল কৰা এটি অৱতাৰ দেখুৱা গৈছে । ভাৰতীয় টুইটাৰ ব্য়ৱহাৰকাৰীসকলে পাকিস্থানী চেনেলৰ এই কাণ্ডক তীব্ৰ গৰিহণা দি এইয়া এখ লজ্জ্বাজনক কাণ্ড বুলি অভিহিত কৰিছে ।



৩৩ চেকেণ্ডৰ এই ভিডিঅটোত এজন ব্য়ক্তিয়ে ৱিংগ কামাণ্ডাৰ অভিনন্দনৰ ভাইৰেল হোৱা ভিডিঅৰ দৰে চাহৰ কাপলৈ হুবহু নকল কৰা দেখা গৈছে । ৱিংগ কামাণ্ডাৰ অভিনন্দনে ভাইৰেল ভিডিঅত যিদৰে সেনাৰ পোছাক পিন্ধি আছিল তাৰ বিপৰীতে বিজ্ঞাপনত ব্য়ক্তিজনে ভাৰতীয়া ক্ৰিকেট দলৰ জাৰ্ছি পৰিধান কৰা দেখা গৈছে । কিদৰে ভাৰতীয় দলক ভিডিঅটোত অপমান কৰিব বিচাৰা হৈছে তলত চাব পাৰে -



মন কৰিবলগীয়া এই যে অহা ১৬ জুনত ভাৰত আৰু পাকিস্থানৰ মাজত ক্ৰিকেটৰ মহাৰণ অনুষ্ঠিত হব । মনকৰিবলগীয়া এই যে ১৯৯২ চনৰ পৰা বিশ্বকাপত পাকিস্থানৰ সৈতে ভাৰতৰ ৬ খন মেচ অনুষ্ঠিত হৈছিল আৰু আটাইকেইখনতে আমাৰ ভাৰতে জয়লাভ কৰিছিল ।

No comments:

Post a Comment

close